Kaks numbrit otsustavad, kas sulejopede programm on äriliselt edukas: täitejõud ja sertifitseerimise ulatus.Täitejõud määrab, kui palju soojust saate ausalt väita ja kui tõhusalt te seda pakute; sertifitseerimine määrab, kas jaemüüjad üldse toodet müügile panevad. See juhend selgitab, mida täitejõud mõõdab, kuidas erinevad peamised katsemeetodid, kuidas pardi- ja hane udusuled võrreldavad samaväärsete klasside puhul ja milliseid dokumente peate koguma, et tõestada vastutustundliku udusulgede standardi väidet alates farmist kuni valmisrõivani.

1Täitejõu selgitus: mida arv mõõdab

Täitejõud on udusulgede pealisrõivaste puhul kõige sagedamini viidatud – ja kõige sagedamini valesti loetud – spetsifikatsioon. See mõõdab mahtu kuuptollides, mille üks unts (28,35 grammi) udusulge standardiseeritud konditsioneerimise ja kokkusurumise korral hõivab. Suurem täitejõud tähendab, et udusulg püüab kinni rohkem õhku kaaluühiku kohta, mis tähendab rohkem soojust väiksema mahu ja parema kokkusurutavuse saavutamiseks.

Praktiline tagajärg on nähtav alloleval diagrammil. Sama kaalu juures hõivab 800 täitetihedusega udusulge umbes 45 protsenti rohkem ruumi kui 550 täitetihedusega udusulge. See lisamaht on lõksus olev õhk ja lõksus olev õhk on see, mis isoleerib. Seetõttu suudab suure täitetihedusega jope pakkuda sama soojust kui väikese täitetihedusega jope, olles samal ajal märgatavalt kergem ja väiksemaks pakituna.

Täitejõu ja mahu võrdlus: üks unts (28,35 g) udusulgi Maht (kuuptollides untsi kohta) 550 550 FP-d Sissepääsu pardi udusuled 650 650 FP-d Keskmise taseme part / hani 800 800 FP-d Premium hane udusuled 900 900 FP-d Ekspeditsiooni hinne 800 FP püüab kinni umbes 45 protsenti rohkem õhku kui sama kaaluga 550 FP Maht mõõdetuna standardiseeritud konditsioneerimis- ja kompressiooniprotokollide järgi. Rõivaeseme tegelik soojus sõltub ka täidise kaalust, konstruktsioonist ja sobivusest.

See, mida täitetugevus ei mõõda, on sama oluline. See ei ütle midagi selle kohta, kui palju udusulgi rõivas on, kuidas rõivas on valmistatud või kui vastutustundlikult udusulgi hangiti. Need on eraldi spetsifikatsioonid ja nende segamini ajamine on enamiku udusulgede hankimise vaidluste algpõhjus.

2Soojusvõrrand: täitevõimsus korrutatuna täitekaaluga

Udusulerõivaeseme kogusoojus on täitejõu ja täitekaalu korrutise funktsioon. Kõrge täitejõu ja ebapiisava täitekaalu korral on tulemuseks kerge jakk, mis ei vasta tegelikele vajadustele; mõõdukas täitejõu ja suure täitekaalu korral on tulemuseks soe jakk madalama materjalikuluga. Mõlemad variandid võivad olla õiged inseneriotsused, olenevalt sihthinnast ja kasutusjuhtumist.

Sellel seosel on otsene kaubanduslik tähendus. Kuna suure täitetugevusega udusuled on ebaproportsionaalselt kallid, on kõige kulutõhusam viis soojuse lisamiseks sageli täitekaalu suurendamine mõõduka täitetugevuse juures, mitte täitetugevuse suurendamine fikseeritud kaalu juures. Brändid, mis on suunatud kindlale jaemüügihinnale, saavutavad sageli parema tajutava väärtuse – jope, millel on tõeline sisu ja nähtav kõrgus – optimeerides seda suhet, mitte ainult täitetugevust maksimeerides.

Spetsifikatsioonireegel:Täitke täitetugevus ja täitekaal alati koos, nii paneeli kohta kui ka kokku. Tehniline pakett, millel on märgitud ainult "800 täitetugevust", annab tehasele vabaduse täitekaalu vähendada ning saadud rõivas vastab küll spetsifikatsioonidele, kuid jääb ostja ootustest oluliselt alla.

3Udulehine tüübid: part vs hani, päritolu ja koostis

Allahindlust hinnatakse kolme muutuja alusel: liik, koostise suhe ja päritolukliima. Igaüks neist mõjutab jõudlust, kulusid ja brändile kättesaadavat jätkusuutlikkuse narratiivi.

Part versus hani

Hane udusuled saavutavad üldiselt suurema täitejõu kui pardi udusuled, sest hane kobarad on suuremad ja vastupidavamad. Pardi udusuled kaaluga 550–650 katavad majanduslikult enamiku keskmise turu programmidest, samas kui hane udusuled domineerivad 700 ja kõrgemates vahemikes, kus esmaklassiline paigutus ja kokkusurutavus õigustavad hinda. Oluline on see, et kõrgekvaliteediline pardi udusuled kaaluga 650 võivad edestada madala kvaliteediga hane udusulgi kaaluga 600 – liik on näitaja, mitte garantii, ja tegelik täitejõu testi tulemus on määrav.

Koostise suhe

Suhe, mida väljendatakse kui 90/10 või 80/20, kirjeldab udusulgede kobara, sulgede ja kiutükkide suhet. Suurem udusulgede sisaldus tähendab paremat koetihedust ja vähemat läbistavate udusulgede hulka. 80/20 klassid on levinud hinnapõhistes programmides; 90/10 on peamine välistingimustes kasutatavate toodete standard; 95/5 esineb premium- ja tehnilistes tootesarjades.

Päritolu ja kliima

Külmemas kliimas kasvanud lindude munad kipuvad loomuliku kohanemisena arendama tihedamaid ja kõrgema kõrgusega kobaraid, mistõttu teatud tootmispiirkonnad pakuvad lisatasu. Sertifitseerimisel on oluline ka päritolu: RDS-auditid algavad farmist, seega mõjutab päritolupiirkonna jälgitavusinfrastruktuur otseselt seda, kui hõlpsalt sertifitseeritud materjali dokumenteerida saab.

Allahindluste spetsifikatsioon Tüüpiline täitevõimsus Omadused Programmi positsioneerimine
Pardi udusuled 80/20 500 kuni 550 Ökonoomne, raskema tundega, rohkem sulepea sisu Sisseastumisjaemüük, reklaamiprogrammid
Pardi udusuled 90/10 600 kuni 650 Tasakaalustatud soojus ja kulud, usaldusväärne varustus Keskmise suurusega välistingimustes ja linnas kasutamiseks
Hane udusuled 90/10 700 kuni 750 Kõrge pööning, tugev kokkusurutavus Premium-klassi väli-, suusa- ja reisitarvikud
Hane udusuled 95/5 800 kuni 900 Maksimaalne soojuse ja kaalu suhe, minimaalne udusulgede teke Tehniline, alpinistlik, ekspeditsioon
Taaskasutatud udusuled (tarbijajärgselt) 600 kuni 700 Ringmaterjalide lugu, GRS-sertifikaat Jätkusuutlikkusele orienteeritud kollektsioonid

4Testimisstandardid: IDFB, EN 12130 ja partii verifitseerimine

Täitevõime numbrid on tähendusrikkad ainult siis, kui need on saadud tunnustatud katsemeetodi abil. Rahvusvahelises kaubanduses domineerivad kolm raamistikku ja nende tulemused ei ole alati otseselt vahetatavad.

Juhtivad katsemeetodid

SeeRahvusvaheline Udusulgede ja Sulgede Büroo (IDFB)on udusulgede ja sulgede tööstuse ülemaailmne kaubandusühendus ning töötab välja rahvusvahelises hankimises enimkasutatavaid testimisprotokolle. IDFB viib läbi tööstusuuringuid ja loob testimisstandardid, mis tagavad toodete terviklikkuse kogu maailmas. Euroopas määrab EN 12130 täitejõu määramiseks auruga konditsioneerimise meetodi ja eri meetodite tulemused võivad sama materjali puhul erineda – seepärast nimetab professionaalne tehnikapakett katsemeetodi koos sihtväärtusega.

Sõltumatud laborid teostavad tegelikke katseid ja väljastavad aruandeid, mis kinnitavad tarnijate väiteid.IDFLon üks tunnustatumaid, tegutsedes alates 1978. aastast enam kui 20 riigis ning olles akrediteeritud sertifitseerimisasutus standardite, sealhulgas GOTS, GRS, RCS, RWS ja DOWNPASS, jaoks. Kui tarnija esitab täitevõimsuse pakkumise, küsige, milline labor ja millisel meetodil see number toodeti.

Täitevõimsusest kaugemale ulatuvad parameetrid

Täitevõime üksi ei kirjelda udusulgede kvaliteeti. Täielik spetsifikatsioon hõlmab ka koostist, puhtust ja keemilisi jääke – igaühel neist on oma standardmeetod ja vastuvõtukünnis.

Parameeter Mida see mõõdab Tüüpiline vastuvõtukünnis Äririsk, kui seda ignoreeritakse
Täitejõud Pööningu efektiivsus (maht untsi kohta) Vastab spetsifikatsioonile +/- 5 protsendi täpsusega Soojuse eest esitatud väited ebaõnnestuvad; kliendid tagastavad
Kompositsioon Udusulgede ja sulgede suhe Vastab märgitud hindele (nt 90/10) Vale reklaami kokkupuude
Hägusus (puhtus) Jäänud tolm ja tahked osakesed 500 mm või kõrgem Lõhnakaebused, allergeenimured
Hapnikuarv Jäänud orgaaniline aine 10 mg 100 g kohta või vähem Mikroobide kasv, lõhn niiskes hoiuruumis
Õli- ja rasvasisaldus Jäänud looduslikud õlid Tavaliselt alla 1,0–1,5 protsendi Klombide teke, lõhn, pööningu lagunemine
Kangas udusulgede vastupidavus Kest kiudude läbitungimiskindlus 15 kiudu või vähem (ISO 12132-1) Nähtav leke, kvaliteedikaebused
Dokumentatsiooni distsipliin:Taotle oma konkreetse tootmispartii kohta partiipõhiseid katsearuandeid, mitte üldist tehase võimekuse sertifikaati. Sertifikaat, mis kirjeldab, mida täitetarnija üldiselt toota suudab, ei tõenda, et teie rõivastesse tarnitud udusuled vastasid tegelikult spetsifikatsioonile.

5RDS-sertifikaat: ulatus, vastutusahel ja dokumendid

Vastutustundliku udusulgede standardist on saanud Euroopa ja Põhja-Ameerika jaemüügikanalites müüdavate udusulgede baasootus. Textile Exchange'i hallatav...Vastutustundlik udusulgede standardon vabatahtlik standard, mille eesmärk on parandada udusulgede tootmiseks kasutatavate partide ja hanede heaolu ning mis annab ettevõtetele kontrollitud viisi ostetavate toodete materjalide päritolu kindlakstegemiseks.

Mida RDS tegelikult nõuab

Standardi põhinõue on loomade heaolu kogu tarneahelas, mis põhineb loomade heaolu viiel vabadusel ja mida kohaldatakse koorumisest tapmiseni. Oluline on see, et RDS keelab nii eluslindude kitkumise kui ka sundsöötmise – eluslindude udusulgede või sulgede eemaldamine on keelatud, nagu ka sulgimine. Professionaalne kolmanda osapoole sertifitseerimisasutus auditeerib tarneahela iga etappi, alates farmist, ja järelevalveahela dokumentatsioon kinnitab sertifitseeritud materjali teekonda läbi kõigi etappide kuni lõpptooteni.

Miinimumnõuetele vastavad tooted võivad kanda RDS-i logo vastavalt Textile Exchange'i standardinõuete poliitikale. Standard töötati välja põllumajandustootjate, loomade heaolu ekspertide, maakaitse ekspertide, tarnijate, kaubamärkide ja jaemüüjate panusele toetudes, mistõttu on see saavutanud laialdase kaubandusliku tunnustuse, mitte jäänud nišisertifikaadiks.

RDS-i tarneahel: farmist valmisrõivani Iga etapp nõuab kolmanda osapoole auditit ja dokumenteerimist. Lüngad katkestavad ahela ja muudavad väite kehtetuks. 1. TALU Elusate kitkumine keelatud Sundsöötmine keelatud Viis vabadust auditeeritud Ulatussertifikaat 2. KOGUJA Tapamaja audit Materjalide eraldamine Mahtude vastavusse viimine Tehingusertifikaat 3. TÖÖTLEJA Pese ja steriliseeri Täitevõimsuse testimine Sisend-väljundkirjed Tehingusertifikaat 4. TOOTJA Täitmine ja sulgemine Saidi ulatuse sertifikaat Sotsiaalne vastavus (BSCI) Tehingusertifikaat Tehingusertifikaadi puudumine mis tahes etapis katkestab ahela – lõplikul rõivaesemel ei saa olla RDS-nõuet. Brände auditeeritakse dokumentatsiooni, mitte kavatsuse põhjal. Sertifikaate kontrollitakse enne tootmist, mitte saatmisel. Iga sertifitseeritud tootmispartii kohta kogutavad dokumendid: Ulatussertifikaat (SC) – aastane, hõlmab iga sertifitseeritud asukohta, kontrollige kehtivusaega vastavalt oma tootmisaknale Tehingusertifikaat (TC) – väljastatakse iga saadetise kohta, võrdleb sertifitseeritud mahtusid etappide vahel Täitke akrediteeritud laborist saadud partiipõhine katsearuanne, milles on märgitud meetod ja tulemus. Sotsiaalse vastavuse audit – amfori BSCI või SMETA, tootmisüksuse nimetamine Väite kinnitamine – toote märgistus ja turundustekst vaadatakse üle vastavalt standarditele ja väidete poliitikale

Kaks olulist sertifikaati

Hankemeeskonnad ajavad RDS-süsteemis need kaks dokumenditüüpi sageli segamini ja see erinevus määrab, kas nõue jääb auditi läbi.Ulatussertifikaatväljastatakse igal aastal sertifitseeritud asukohale ja kinnitab, et asukohta on auditeeritud ning sellel on õigus sertifitseeritud materjali käidelda.Tehingusertifikaatväljastatakse saadetise kohta ja see võrdleb sertifitseeritud materjali mahtu, mis liigub ühest sertifitseeritud asukohast teise.

Ulatussertifikaadi omamine on vajalik, kuid mitte piisav. Valmis rõivaeseme kohta RDS-väite esitamiseks peab bränd suutma esitada tehingusertifikaadi ahela, mis seob valmistooted sertifitseeritud farmidega. Lüngad selles ahelas muudavad väite kehtetuks olenemata sellest, kust materjal tegelikult pärineb.

6Lisaks RDS-ile: taaskasutatud udusuled, GRS ja OEKO-TEX

RDS hõlmab äsjatoodetud udusulgi. Taaskasutatud materjalist, ringlussevõetud kestkangast või piiratud ainete sisalduse tagamise programmid nõuavad täiendavaid või alternatiivseid sertifikaate.

Taaskasutatud udusuled ja GRS

Taaskasutatud udusuled – tarbijatelt äravisatud voodipesust ja rõivastest kogutud, seejärel puhastatud ja ümber sorteeritud – on sertifitseeritud vastavalt standardileGlobaalne ringlussevõtu standard (GRS)RDS-i asemel. GRS kehtestab kriteeriumid ringlussevõetud materjali kolmanda osapoole sertifitseerimiseks ja järelevalveahelaks, nõudes tarbijale suunatud märgistusel vähemalt 50% ringlussevõetud materjali ning lisades sotsiaalseid, keskkonnaalaseid ja keemilisi nõudeid lisaks seotud ringlussevõetud materjalide standardile. Materjal peab vastama ISO ringlussevõetud materjali määratlusele ning aktsepteeritakse nii tarbimiseelseid kui ka -järgseid sisendmaterjale.

Taaskasutatud udusulgede täitetihedus on tavaliselt 600–700, mis asetab need keskmise hinnaklassi udusulgedega võrreldes konkurentsivõimeliseks, toetades samal ajal ringlussevõtu narratiivi. IDFB on kinnitanud, et nende ajakohastatud elutsükli hindamine hindab esimest korda taaskasutatud udusulgi, kajastades materjali liikumist tavakasutusse.

Piiratud ained kestal

Täite sertifitseerimine ei laiene pealisriidele.OEKO-TEX STANDARD 100on kõige laialdasemalt kasutatav raamistik tekstiilikomponentide kahjulike ainete suhtes testimise kinnitamiseks, rakendades ülemaailmselt standardiseeritud testimiskriteeriume alates lõngast kuni valmistooteni. Enamik ekspordiprogramme seob sertifitseeritud täiteväite OEKO-TEX-i testitud kestkangaga, kuna jaemüüjad küsivad tavaliselt mõlemat.

Sotsiaalne vastavus

Materjalide sertifitseerimine käsitleb toodet; sotsiaalne vastavus tehasele.amfori BSCIon rahvusvahelistes rõivatööstuse tarneahelates domineeriv sotsiaalsete riskide juhtimise raamistik, mis toetab auditeid ja parandusmeetmeid töötingimuste, palkade, töötervishoiu ja tööohutuse ning kaebuste esitamise mehhanismide valdkonnas. Veenduge, et sertifikaadil on märgitud tegelik tootmisüksus ja et see kehtib kogu teie tootmisperioodi vältel – levinud ja kulukas lünk on see, et sertifikaat väljastatakse kaubandusüksusele, mitte tehasepõrandale.

7Kuidas oma tehnikapakendis allapoole täpsustada

Professionaalne allapoole suunatud spetsifikatsioon eemaldab tehaselt igasuguse vabaduse, mida ta saaks kulude vähendamiseks ära kasutada. Järgmised väljad peaksid ilmuma otseselt, mitte kaudselt.

Spetsifikatsiooniväli Näidiskirje Miks see peab olema selgesõnaline
Liik ja klass Hane udusuled, 90/10 Hoiab ära vaikse asendamise pardi või madalama klassiga
Täitevõimsus ja katsemeetod 700 FP, IDFB meetod Meetodid on erinevad; tulemused ei ole omavahel asendatavad
Täitekaal 160 g keha, 90 g varrukas, 60 g kapuuts Paneeli kohta lisaraskused takistavad nurkade lõikamist halvasti nähtavates kohtades
Puhtuse piirid Hägusus minimaalselt 500 mm, hapnikuarv alla 10 Kontrollib niisketes turgudes lõhna- ja hügieenikaebusi
Sertifitseerimisnõue RDS-sertifitseeritud, TC nõutav partii kohta Määrab materjalide hankimise aja ja maksumuse
Kest allapoole vastupidavus ISO 12132-1, 15 kiudu või vähem Kontrollib otseselt lekkega seotud tagastusi
Täitekaalu tolerants +/- 5 protsenti paneeli kohta Määrab kontrollimisel mõõdetavad vastuvõtukriteeriumid
Testimisvastutus Akrediteeritud labori partiitaseme aruanne Selgitab, kes maksab ja milliseid tõendeid esitatakse

8Viis hankimise lõksu ja kuidas neid vältida

1. Täitejõu määramine ilma täitekaaluta

Kõige levinum ja kallim viga. Tarnija võib tarnida 800 täitevõimsusega udusulgi palju väiksemas koguses, kui rõivas vajab, ja materjal vastab ikkagi spetsifikatsioonile, samas kui jope ei vasta nõuetele. Määrake alati iga paneeli täitekaal koos selge tolerantsiga ja kontrollige kaalusid tootmisliini kontrolli ajal, mitte ainult lõppkontrolli ajal.

2. Üldsertifikaatide aktsepteerimine partiidokumentatsiooni asemel

Veski üldine võimekussertifikaat ei tõesta teie tootmispartii kohta midagi. Nõuage partii tasemel katsearuandeid, kus on nimetatud katsemeetod ja tulemus, ning tehingusertifikaate, mis vastavad teie konkreetsele tellimuse mahule. Lisage see nõue ostutellimusse, et see oleks lepinguliselt jõustatav, mitte viisakuspalve.

3. Sertifitseerimisnõuete lisamine pärast proovivõttu

RDS-i või GRS-i nõude tagantjärele lisamine juba heakskiidetud näidisele sunnib täidise ja sageli ka kestkanga ümberjagamist, mis lisab aega kolm kuni viis nädalat ja muudab kehtetuks heakskiidetud näidise kulubaasi. Sertifitseerimise ulatus tuleks kindlaks määrata spetsifikatsiooni etapis enne esimese näidise väljalõikamist.

4. Eeldades, et tehas on sertifitseeritud üksus

Sertifikaate väljastatakse sageli kaubandusettevõttele, samal ajal kui tootmine toimub auditeerimata partnerettevõttes. Veenduge, et ulatussertifikaadil on märgitud tootmiskoht, kontrollige aadressi külastatud või auditeeritud ettevõtte aadressiga ja kinnitage, et kehtivusajad hõlmavad teie tootmisperioodi.

5. Ülepaisutamine kaubaveo kokkuhoiu eesmärgil

Kompressioonpakend vähendab oluliselt udusulgedest rõivaste kaubamahtu, mis muudab selle ahvatlevaks. Pikaajaline ülekokkusurumine võib aga rõivaste kõrgust lameneda ja taastumist aeglustada, mistõttu rõivad näevad saabumisel alt täidetud välja. Enne pildistamist, esitlemist müügisalongis või jaemüügis kokku leppige maksimaalses kokkusurumisastmes ja laske taastumisaega.

PASSION OUTERWEAR on Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. allüksus, millel on üle 20 aasta kogemust välistingimustes kasutatavate rõivaste, tööriiete ja soojendusega rõivaste tootmisel eksporditurgudele. Me hangime RDS- ja GRS-sertifitseeritud udusulgi dokumenteeritud tehingusertifikaatide ahelate kaudu, viime partiide tasemel täitekatsetusi läbi akrediteeritud kolmandate osapoolte laborites ning haldame BSCI, SMETA, GRS ja OEKO-TEX sertifitseeritud tarneahelaid. Lisaks udusulgedele toodame kaeritellimusel tööriidedjakohandatud soojendusega riided, sealhulgassoojendusega jopeprogrammid, mis ühendavad isolatsiooni aktiivsete küttesüsteemidega.

Korduma kippuvad küsimused

Millist täitevõimsust peaksin oma hinnaklassi jaoks määrama?
Keskmise suurusega jaemüügiklassi sisenemispunktiks pakub parimat tajutavat väärtust 550–650 täitetihedusega udusulg koos helde täitekaaluga. Kvaliteetseks välistingimustes ja suusatades kandmiseks sobib 700–750 täitetihedusega hane udusulg, mis tasakaalustab jõudlust ja hinda. Üle 800 täitetihedusega toodete puhul suurenevad materjalikulud järsult ja on üldiselt õigustatud ainult tehniliste, mäesuusatamise või ekspeditsioonitoodete puhul, kus kaal ja kokkusurutavus on peamised müügiargumendid. Igal juhul tuleb koos täitetihedusega määrata ka täitetihedus – soojuse määrab mitte ainult täitetihedus, vaid ka täitetihedus.
Kas RDS-sertifikaat on Euroopas sulejopede müümiseks kohustuslik?
RDS on vabatahtlik standard, mitte seadusest tulenev nõue. Paljud Euroopa jaemüüjad ja üha suurem arv Põhja-Ameerika ostjaid nõuavad aga toote nimekirja lisamise tingimusena dokumenteeritud vastutustundlikku udusulgede hankimist, mis muudab selle praktikas nende kanalite kaudu müüvate kaubamärkide jaoks äriliselt kohustuslikuks. Eraldi karmistuvad mitmes jurisdiktsioonis loomade heaolu ja hoolsuskohustuse eeskirjad, seega eelistatakse dokumenteeritud sertifitseerimist olenemata kehtivatest seadusjärgsetest miinimumnõuetest.
Kuidas ma saan kontrollida tehingusertifikaadi ehtsust?
Tehingusertifikaate väljastavad akrediteeritud kolmanda osapoole sertifitseerimisasutused ning neil on sertifikaadi number, väljastav asutus ja kehtivusaeg. Kontrollige numbrit otse väljastava sertifitseerimisasutusega, veenduge, et toote kirjeldus ja mahud vastavad teie tellimusele ning et müüja ja ostja nimed vastavad teie tehingu tegelikele osapooltele. Sertifitseerimisasutused haldavad selleks otstarbeks kontrollikanaleid ja kontroll võtab aega minuteid – seda tasub teha enne nõude esitamist, mitte pärast seda, kui jaeostja selle vaidlustab.
Kas taaskasutatud udusulgedest saab RDS-sertifikaadi?
Ei. RDS hõlmab äsjatoodetud udusulgi, millele on lisatud farmi tasemel loomade heaolu audit, ja see ei hõlma taaskasutatud materjali. Taaskasutatud udusulg on sertifitseeritud vastavalt ülemaailmsele ringlussevõetud standardile (Global Recycled Standard), mis kontrollib ringlussevõetud sisu vastavalt ISO määratlusele ja nõuab tarbijale suunatud märgistusel vähemalt 50% ringlussevõetud sisu. Mõned ringlussevõetud udusuled pärinevad RDS-sertifitseeritud tarbimisjärgsetest toodetest, kuid saadud taaskasutatud materjalil on GRS-väide, mitte RDS-väide. Teie toote märgistus peab vastama teie sertifikaadile.
Miks täitevõimsuse tulemused laborite vahel erinevad?
Täitevõimsus sõltub kasutatavast konditsioneerimis- ja kokkusurumismeetodist. IDFB katseeeskirjad ja Euroopa standardi EN 12130 auruga konditsioneerimismeetod võivad sama materjali puhul anda erinevaid tulemusi ning proovi ettevalmistamine toob kaasa täiendavaid erinevusi. Seetõttu nimetab professionaalne tehniline personal katsemeetodi koos sihtväärtusega ja vaidlused lahendatakse nimetatud meetodi uuesti testimisega kokkulepitud laboris, mitte erinevate meetodite abil saadud arvude võrdlemisega.
Kui palju RDS-sertifitseerimine ühikuhinda ja teostusaega suurendab?
Sertifitseeritud udusulgedel on tavaliselt materjalikulu kõrgem kui samaväärsetel sertifitseerimata sortidel ning dokumenteerimisprotsess lisab igas tarneahela etapis halduskulusid. Materjali hankimise ja tehingusertifikaadi väljastamise osas arvestage kahe kuni nelja nädala pikkuse lisaajaga, eriti kui ostate olemasolevat sertifitseeritud partiid, mitte tellite eraldi partiid. Kulud on tavaliselt kaetavad parema jaemüügi vastuvõtu ja väiksema kahjunõude riski kaudu, kuid need tuleks algusest peale teie algse maksumuse sisse modelleerida, mitte tootmise käigus avastada.
Mis juhtub, kui mu tarnija ei saa esitada tehingutõendit?
Ilma teie partiid katva tehingusertifikaadita ei saa te valmisrõivaeseme kohta RDS-väidet esitada, isegi kui udusulg on tegelikult vastutustundlikult hangitud. Järelevalveahel on loodud dokumentaalse põhimõtte järgi. Kui tarnija ei saa sertifikaati esitada, on teil valida, kas müüa toodet ilma sertifitseeritud väiteta või hankida täidis uuesti – mõlemad on palju kallimad kui ostutellimuses esitatud dokumentatsiooninõuete kontrollimine enne tootmise algust.
Phoenix Xie
Phoenix Xie
GM | QUANZHOU KIRGE RIIDED
20 aastat väliriiete, tööriiete ja soojendusega riiete tootmist. Sertifitseeritud BSCI, SMETA, GRS, OEKO-TEX ja VF Corporationi poolt. Ühenduge meiega.LinkedIn.

Vajad oma järgmise programmi jaoks dokumenteeritud ja sertifitseeritud sulejopet?

PASSION OUTERWEAR hangib RDS- ja GRS-sertifikaate läbi täielike tehingusertifikaatide ahelate, partiipõhise täitetaseme testimise ja BSCI auditeeritud tootmise. Saatke meile oma spetsifikatsioon või soovitud täitevõimsus – vastame 24 tunni jooksul materjalivalikute ja hinnasoovitustega.

Taotle allhankevõimalusi Vaata OEM/ODM programmi